Ajankohtaista

TAMMIKUU 2022

 •  Kuntosali-  (15.2.) ja allasvoimisteluryhmä (10.2.) alkavat
 • Pieni Ele keräys maakuntavaaleissa

HELMIKUU

 • Muistiluento siirtyy möhemmin ilmotettavaan ajankohtaan
 • Kuntosali ryhmä alkaa ti 15.2. Allasryhmä uimahallilla pääsee aloittamaan 10.2. torstaina.

MAALISKUU

 • Kevätkokous 28.3. ma  klo 17.00. Kirkkorinne 4, katutasossa Omaishoitajien tila.
 • Tapaaminen jäsenille

HUHTIKUU

 • Yhdistyksen jäsentapaaminen 11.4 klo 16.30. Jalkahoitaja Jaana Huhtanen luennoi jalkojen hyvinvoinnista. Lisäksi on tuote-esittelyä ja -myyntiä. Tarjolla myös kahvia/teetä leivonnaisten kera. Paikka Kirkkorinne 4, katutaso.
 • Yhdistyksen ulkoilupäivä Aulanko/ Ahvenisto?
 • Kuntosali- ja allasvoimisteluryhmät päättyvät kuun lopussa

TOUKOKUU

 • Hämeen alueen reumayhdistysten yhteisretki Tammelaan Torronsuolle. Yhteiskuljetus. Ohjelma tarkentuu alkuvuodesta.

HEINÄKUU

 • Aira-musikaali lauantaina 23.7. 2022 klo 14. Valkeakosken katettuun kesäteatteriin.  Lue tästä enemmän omana ilmoituksenaan alla. 
 •  

SYYSKUU

 • Kuntosali- ja allasvoimisteluryhmät alkavat
 • Päiväretki lähi maaseudulle, osana Reumaliitona valtakunnallista retkeily-/ kävelytapahtumaviikkoa 5.- 11.9.2022

LOKAKUU

 • Reumaviikolla mielenkiintoinen luento ja muuta oheisohjelmaa.

MARRASKUU

 • Syyskokous
 • Kylpyläpäivä

JOULUKUU

 • Joulukonsertti
 • Kuntosali- ja allasvoimisteluryhmät päättyvät kuun toisella viikolla
 • Huom! Ilmoittautumisaikaa on jatkettu! Retki Valkeakosken kesäteatteriin la 23.7.22 klo 14.00. Musikaali tanssitaiteilija Aira Samulinin elämästä. Liput 27 € jäseniltä ja 40€ ei jäseniltä. Hinta sisältää lipun, bussikulje..
  Lue lisää
 • Hei! Tule kuulemaan tärkeää asiaa jalkojen terveydestä. Saamme asiantuntija Jaana Huuhtasen kertomaan aiheesta ja keskustelemaan kanssamme, lisäksi tuote-esittelyä ja -myyntiä. Tarjolla myös kahvia ja teetä leivonnaiste..
  Lue lisää
 • Yhdistyksemme kevätkokous pidetään maanantaina 28.3. klo 17.00 alkaen. Paikkana on Omaishoitajien tila, Kirkkorinne 4, katutasossa. Kahvi- ja teetarjoilu kokouksen jälkeen. Tervetuloa! Hallitus Lisäksi kaikkie..
  Lue lisää
 • Kevään 2022 osalta on jäsenten kuntoilumahdollisuudet päivitetty verkkosivuillemme. Tutustu liikuntamahdollisuuksiin tästä ja ilmoittaudu mukaan!
  Lue lisää
 • Vuoden 2022 vuosikalenterin tapahtumat löytyvät jatkossa sivulta Ajankohtaista. Päivitämme tapahtumien ajankohtia ja kellonaikoja sivustollamme sitä mukaa kun tapahtuma-ajat varmistuvat. Pysy kuulolla!
  Lue lisää

 

HÄMEENLINNAN REUMAYHDISTYS RY

Katistentie 100 A 22, 13210 Hämeenlinna

 hameenlinnanreumayhdistys@gmail.com
 050 472 2414 

Kirsti Nasi

Puheenjohtaja

 kirstinasi@gmail.com
 040 738 6359