Ajankohtaista

Tämän koostaminen vielä vaiheessa, joten tarkentuu hiljalleen.... t. Eija

TAMMIKUU 2023

 •  Kuntosali-  (10.1.) ja allasvoimisteluryhmä (12.1.) alkavat
 • -

HELMIKUU

 • Muistiluento?
 • Tarinatupa: vapaamuotoinen jäsentapaaminen  22.2.

MAALISKUU

 • Kevätkokous 15.3.
 • Tarinatupa
 • Olka piste  Keltaisen nauhan päivä
 • Pieni Ele keräys Eduskuntavaalien ennakkoäänestyksessä

HUHTIKUU

 • Pieni Ele keräys 2.4. äänestyspaikalla.
 • Kuntosali- ja allasvoimisteluryhmät päättyvät kuun lopussa

TOUKOKUU

 • Kevätretki, kohde vielä avoin.

HEINÄKUU

 • Dingo-musikaali Hämeenlinnassa kaupunginpuistossa. 
 •  

ELOKUU

 • Aulangon Luontoliikuntakeskukessa mukava ulkoilupäivä
 • Kuntoutus Kiipulassa valituille jäsenille

 

SYYSKUU

 • Kuntosali- ja allasvoimisteluryhmät alkavat
 • Tarinatupa kokoontuu
 • Hyvin Voi/ Tampere liikkeeseen tutustuminen. Jalkojen hyvinvointi.

LOKAKUU

 • Reumaviikolla mielenkiintoinen luento ja muuta oheisohjelmaa.
 • OLKA-pisteellä yhdistys paikalla
 • Tarinatupa kokoontuu

MARRASKUU

 • Syyskokous
 • Tarinatupa kokoontuu

JOULUKUU

 • Joulujuhla vanhaan hyvään malliin puurotellen ja laulaen ym...
 • Kuntosali- ja allasvoimisteluryhmät jäävät joulutauolle 
 • Yhdistys on mukana Pieni Ele lipaskeräyksessä jälleen. Nyt olisi tärkeää, että jäsenet voisivat osallistua yhdistyksen keräyspäivänä ennakkoäänestyspaikassa ja varsinaisena äänestyspäivänä. Tällä kartutamme osaltaan varoja ta..
  Lue lisää
 • Kevät talvea eletään ja päivät pitenee. Nyt olisi mukavaa kokoontua kaiken kivan merkeissä.Tarinatupa tapaaminen on tarkoitettu kaikille jäsenille ja ensimmäisellä kerralla rupatellaan kahvi/ teekupin äärellä ja ideoidaa..
  Lue lisää
 • Yhdistyksen kevätkokous pidetään keskiviikkona 15.3. klo 17:00. Kokouspaikka on Näkövammaisten kokoontumistila Parolantie 22. Tila on katutasossa ja käynti on Brahenkadun puolelta. Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset kevä..
  Lue lisää
 • Hei! Yhdistyksen ryhmät käynnistyvät taas heti loppiaisen jälkeen. Keväällä tarjolla sekä vesi- että kuntosaliryhmä. Tule ja tuo kaverisikin, sillä ryhmät ovat avoimia kaikille. Katso tarkemmin Liikunta -osuudesta..
  Lue lisää
 • Yhdistyksemme syyskokous pidetään maanantaina 21.11. klo 15.30 alkaen. Paikkana on Omaishoitajien tila, Kirkkorinne 4, katutasossa. Kahvi- ja teetarjoilu kokouksen jälkeen. Tervetuloa! Hallitus Lisäksi kaikkie..
  Lue lisää
 • Hei! Tule kuulemaan ja keskustelemaan. Saamme reumahoitaja Salla Harjun kertomaan ajankohtaista asioista ja keskustelemaan kanssamme. Lisäksi kerrotaan yhdistyksen tulevista tapahtumista. Voit myös antaa vinkkejä ensi vuod..
  Lue lisää
 • Vietämme keskiviikkona 30.11. Aulangon kylpylässä virkistävää iltapäivää klo 13 alkaen saunoen, uiden tai vain ulkoillen. Lopuksi nautimme yhdessä jouluista glögiä, kahvia/ teetä suolaisen kera. Osallistumismaksu 10€. Ilmoitt..
  Lue lisää

 

HÄMEENLINNAN REUMAYHDISTYS RY

Katistentie 100 A 22, 13210 Hämeenlinna

 hameenlinnanreumayhdistys@gmail.com
 050 472 2414 

Kirsti Nasi

Puheenjohtaja

 kirstinasi@gmail.com
 040 738 6359