Ajankohtaista

TAMMIKUU 2022

 •  Kuntosali-  (15.2.) ja allasvoimisteluryhmä (10.2.) alkavat
 • Pieni Ele keräys maakuntavaaleissa

HELMIKUU

 • Muistiluento siirtyy möhemmin ilmotettavaan ajankohtaan
 • Kuntosali ryhmä alkaa ti 15.2. Allasryhmä uimahallilla pääsee aloittamaan 10.2. torstaina.

MAALISKUU

 • Kevätkokous 28.3. ma  klo 17.00. Kirkkorinne 4, katutasossa Omaishoitajien tila.
 • Tapaaminen jäsenille

HUHTIKUU

 • Yhdistyksen jäsentapaaminen 11.4 klo 16.30. Jalkahoitaja Jaana Huhtanen luennoi jalkojen hyvinvoinnista. Lisäksi on tuote-esittelyä ja -myyntiä. Tarjolla myös kahvia/teetä leivonnaisten kera. Paikka Kirkkorinne 4, katutaso.
 • Yhdistyksen ulkoilupäivä Aulanko/ Ahvenisto?
 • Kuntosali- ja allasvoimisteluryhmät päättyvät kuun lopussa

TOUKOKUU

 • Hämeen alueen reumayhdistysten yhteisretki Tammelaan Torronsuolle. Yhteiskuljetus. Ohjelma tarkentuu alkuvuodesta.

HEINÄKUU

 • Aira-musikaali lauantaina 23.7. 2022 klo 14. Valkeakosken katettuun kesäteatteriin.  Lue tästä enemmän omana ilmoituksenaan alla. 
 •  

SYYSKUU

 • Kuntosali- ja allasvoimisteluryhmät alkavat
 • Päiväretki lähi maaseudulle, osana Reumaliitona valtakunnallista retkeily-/ kävelytapahtumaviikkoa 5.- 11.9.2022

LOKAKUU

 • Reumaviikolla mielenkiintoinen luento ja muuta oheisohjelmaa.

MARRASKUU

 • Syyskokous 21.11.
 • Kylpyläpäivä 30.11.

JOULUKUU

 • Joulukonsertti  Club For Fife  9.12. Verkatehdas klo 19.00.
 • Kuntosali- ja allasvoimisteluryhmät päättyvät kuun kolmannella viikolla
 • Hei! Yhdistyksen järjestämissä ryhmissä on vielä tilaa. Vesijumpparyhmässä on vielä monelle paikka. Tule mukaan. Kuntosaliryhmässä muutama paikka vapaana. Tule ja tuo kaverisikin, sillä ryhmät ovat avoimia kaikill..
  Lue lisää
 • Yhdistyksemme syyskokous pidetään maanantaina 21.11. klo 15.30 alkaen. Paikkana on Omaishoitajien tila, Kirkkorinne 4, katutasossa. Kahvi- ja teetarjoilu kokouksen jälkeen. Tervetuloa! Hallitus Lisäksi kaikkie..
  Lue lisää
 • Jouluinen Club For Five konsertti 9.12. Verkatehtaalla klo 19:00. Yhdistys on varannut 15 lippua, hinta 46 €, joka sisältää väliajalla jouluglögin. Sitovat ilmoittautumiset ja maksu 25.10. mennessä tekstiviestillä yhdistyks..
  Lue lisää
 • Hei oletko se sinä kenestä saamme tärkeän tekijän hallitukseen. Olisiko sinulla aikaa ja mielenkiintoa yhdistyksen rahastonhoitajan tehtävään. Edellisen tehtävää menestyksekkäästi hoitaneen jouduttua lopettamaan tämän ..
  Lue lisää
 • Hei! Tule kuulemaan ja keskustelemaan. Saamme reumahoitaja Salla Harjun kertomaan ajankohtaista asioista ja keskustelemaan kanssamme. Lisäksi kerrotaan yhdistyksen tulevista tapahtumista. Voit myös antaa vinkkejä ensi vuod..
  Lue lisää
 • Vietämme keskiviikkona 30.11. Aulangon kylpylässä virkistävää iltapäivää klo 13 alkaen saunoen, uiden tai vain ulkoillen. Lopuksi nautimme yhdessä jouluista glögiä, kahvia/ teetä suolaisen kera. Osallistumismaksu 10€. Ilmoitt..
  Lue lisää

 

HÄMEENLINNAN REUMAYHDISTYS RY

Katistentie 100 A 22, 13210 Hämeenlinna

 hameenlinnanreumayhdistys@gmail.com
 050 472 2414 

Kirsti Nasi

Puheenjohtaja

 kirstinasi@gmail.com
 040 738 6359