Ajankohtaista

Tämän koostaminen vielä vaiheessa, joten tarkentuu hiljalleen.... t. Eija

TAMMIKUU 2023

 •  Kuntosali-  (10.1.) ja allasvoimisteluryhmä (12.1.) alkavat
 • -

HELMIKUU

 • Muistiluento siirtyy myöhempään ajankohtaan
 • Tarinatupa: vapaamuotoinen jäsentapaaminen  22.2.

MAALISKUU

 • Kevätkokous 15.3.
 • Tarinatupa siirtyy huhtikuulle
 • Tuki- ja ohjauspiste  Keltaisen nauhan päivä
 • Pieni Ele keräys Eduskuntavaalien ennakkoäänestyksessä

HUHTIKUU

 • Pieni Ele keräys 2.4. äänestyspaikalla.
 • Kuntosali- ja allasvoimisteluryhmät päättyvät kuun lopussa
 • Tarinatupa kokoontuu 17.4. klo 13:00 Kävelykadun jatkeella

TOUKOKUU

 • Kevätretki, Urjalan Pölkinvuoren elämyspuisto ja puutarhaan 29.5.

HEINÄKUU

 • Maalaispoika oon -musikaali Sappeen kesäteatterissa Pälkäneellä la 29.7. klo 14.00. 

ELOKUU

 • Aulangon Luontoliikuntakeskukessa mukava ulkoilupäivä

SYYSKUU

 • Kuntoutus Kiipulassa valituille jäsenille 4.-8.9.2023. Peruttu.
 • Kuntosali- ja allasvoimisteluryhmät alkavat
 • Tarinatupa kokoontuu ma 25.9. klo 13.00. Terve Askel-tilaisuus  Tommi Haapalainen
 • Yhdistys on 15.9. sekä Khks OLKA-pisteellä että TK:n Tuki- ja ohjauspisteellä yhdessä muiden yhdistysten kanssa

LOKAKUU

 • Reumaviikolla mielenkiintoinen luento ja muuta oheisohjelmaa.
 • Tarinatupa kokoontuu
 • Yhdistykseen 2023 liittyneille uusille jäsenille 9.10. ma klo 18.00 ensitieto tapaaminen.

MARRASKUU

 • Syyskokous
 • Tarinatupa kokoontuu jouluisin aihein 13.11. klo 13.00.

JOULUKUU

 • Joulujuhla vanhaan hyvään malliin puurotellen ja laulaen ym...
 • Kuntosali- ja allasvoimisteluryhmät jäävät joulutauolle 
 • Kesän jälkeen palataan harrastusten pariin. On ollut toivomusta, että sekä kuntosaliryhmä että vesijumpparyhmä olisivat päiväaikaan. Saimme vuorot seuraavasti: Vesijumpparyhmä HML uimahalli tiistaisin alkaen 5...
  Lue lisää
 • Hei! Kokoonnumme jälleen kesätauon jälkeen jäsenten yhteiseen tapaamiseen. Tällä kertaa saamme vieraaksi Ortopediteknikko Tommi Haapalaisen Ortopeditekniikka Oy. Aiheena on Terve Askel luento ja halutessasi ilmainen vastaanot..
  Lue lisää
 • Hei! Hallitus toivottaa tervetulleiksi kaikki 2023 yhdistykseemme liittyneet uudet jäsenet yhteiseen tapaamiseen 9.10. klo 18 alkaen. Te saatte tietoa yhdistyksen toiminnasta ja hallitus saa teiltä tietoa, mitä te odot..
  Lue lisää
 • Yhdistyksen syyskokous on ma 27.11.2023, klo 18.00 osoitteessa Matti Alangon katu 1, katutasossa Hämeelinnan Invalidien kokoustiloissa. Käsitellään syyskokoukselle kuuluvat asiat. Kokouksen jälkeen kahvi-/ tee tarjoilu..
  Lue lisää
 • Tämä Kuntoutusleiri peruuntuu, koska hakemuksia tuli vain 4 kappaletta. Jäämme pohtimaan, saisimmeko riittävän määrän lähtijöitä, jos järjestämme yhdessä toisen yhdistyksen kanssa. Tuolloin nyt hakemuksen jättäneet ovat et..
  Lue lisää
 • Yhdistys järjestää kesäteatteriretken Sappeen kesäteatteriin 29.7. lauantaina näytös klo 14. Esitys on nimeltään Maalaispoika oon ja se kertoo muskaalin keinoin Mikko Alatalosta. Matkaamme Lehdon liikenteen bussilla. Lähtö We..
  Lue lisää
 • Vietämme keskiviikkona 30.11. Aulangon kylpylässä virkistävää iltapäivää klo 13 alkaen saunoen, uiden tai vain ulkoillen. Lopuksi nautimme yhdessä jouluista glögiä, kahvia/ teetä suolaisen kera. Osallistumismaksu 10€. Ilmoitt..
  Lue lisää

 

HÄMEENLINNAN REUMAYHDISTYS RY

Katistentie 100 A 22, 13210 Hämeenlinna

 hameenlinnanreumayhdistys@gmail.com
  

Kirsti Nasi

Puheenjohtaja

 kirstinasi@gmail.com
 040 738 6359